Zawieszenie wiechy na Hali Kadłubowej w PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni – ważny krok w realizacji gigantycznego kontraktu na budowę fregat

PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni poinformowała w poniedziałek o znaczącym postępie w budowie Hali Kadłubowej. Ta imponująca struktura, która ma 46 metrów wysokości, jest jednym z dwóch miejsc, gdzie będą realizowane prace związane z budową fregat dla polskiej Marynarki Wojennej. Zgodnie z planem, hale mają być gotowe do użytku do połowy roku 2024.

Na terenie PGZ Stoczni Wojennej odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy na Hali Kadłubowej. Było to wyjątkowe wydarzenie symbolizujące kluczowy etap inwestycji wart ponad 300 milionów złotych. Projekt ten obejmuje realizację największego kontraktu w historii naszej Marynarki Wojennej na budowę trzech wielozadaniowych fregat typu „Miecznik”.

Paweł Lulewicz, prezes PGZ Stoczni Wojennej, podkreślił znaczenie tego momentu, mówiąc o zawieszeniu wiechy jako o kamieniu milowym dla stoczni. Wydarzenie to odzwierciedla postęp w realizacji najambitniejszej inwestycji w ponad stuletniej historii stoczni. Lulewicz dodał także, że pomimo początkowych wątpliwości co do możliwości realizacji tej inwestycji, prace postępują zgodnie z harmonogramem. W sierpniu 2024 roku, gdy hale będą już gotowe, PGZ Stocznia Wojenna będzie mogła poszczycić się najnowocześniejszą infrastrukturą i sprzętem na terenie Polski.