Open’er Festival 2023: Czy koncert Arctic Monkeys jest zagrożony?

W dniach 28 czerwca do 1 lipca 2023 roku odbędzie się kolejna edycja Open’er Festival, na której jednym z głównych artystów będzie brytyjska grupa Arctic Monkeys. Jednak niedawno, dokładnie 19 czerwca, zespół zamieścił informację na swoich profilach społecznościowych dotyczącą odwołania swojego koncertu w Dublinie. Powstało zatem pytanie, czy ich występ podczas festiwalu w Gdyni również może być niepewny?

Z każdym dniem coraz bliższa jest data Open’er Festival w Gdyni, który w tym roku może pochwalić się imponującym zestawem wykonawców z kraju i ze świata. Wśród nich znajduje się ukochany przez fanów Arctic Monkeys, którzy mają wystąpić jako headlinerzy tegorocznej edycji imprezy. W roku 2022 wydali oni swój najnowszy album studyjny pod tytułem „The Car” i mają promować go właśnie na scenie festiwalu w Gdyni.

Jednak związku z niespodziewanym odwołaniem koncertu grupy w stolicy Irlandii, pojawiły się obawy co do ich występu podczas polskiego festiwalu. Czy fani Arctic Monkeys powinni martwić się o to, że ich ulubiony zespół nie pojawi się na scenie Open’er Festival? Na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji, które potwierdzałyby ewentualne problemy czy zagrożenie dla występu brytyjskich muzyków. W tej chwili wszyscy uczestnicy festiwalu oraz fani zespołu muszą więc cierpliwie czekać na dalsze komunikaty i mieć nadzieję, że Arctic Monkeys rzeczywiście wystąpią na Open’er Festival 2023, pomimo niedawnego odwołania koncertu w Dublinie.