Kolejny rekord zakażonych

Koronawirus jest z nami od prawie roku. Zmienił całkowicie nasze życie, przyzwyczajenia, stosunki z ludźmi. Niektórzy znaleźli się w ciężkiej sytuacji finansowej, materialnej.

Wirus nie oszczędził także i Gdyni. 17 listopada pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poinformowali, że kolejny raz pobito rekord osób, u których zdiagnozowano Covid-19. Tym samym Gdynia znalazła się na pierwszym miejscu w województwie pomorskim z największą ilością osób zakażonych.

Do 16 listopada największa liczba osób zarażonych jednego dnia wynosiła 202. 17 listopada było to już 223 osoby. Rekord, który został pobity, padł 11 listopada. Wykryto wtedy 209 przypadków. W sumie na koronawirusa chorych jest obecnie 4 313 mieszkańców Gdyni.

Pamiętajmy o noszeniu maseczek. Nie lekceważmy nakazów i zakazów, które tworzone są po to, by nas chronić. Unikajmy dużych skupisk ludzi, nie chodźmy na imprezy i spotkania towarzyskie. Jeśli nie mamy takiej potrzeby, zostańmy w domu. Nie zapominajmy o dezynfekcji i myciu rąk.

W przypadku podejrzenia zarażenia koronawirusem skontaktuj się z odpowiednimi służbami.