Niezapomniane Cudawianki na plaży Śródmieście w Gdyni

W Gdyni 24 czerwca odbyła się jedna z najbardziej oczekiwanych imprez sezonu letniego – Cudawianki. Jak co roku, ważne wydarzenie miało miejsce na plaży Śródmieście, gdzie zgromadził się tłum ludzi, spragnionych dobrej zabawy i muzyki. Cudawianki są niezwykłym wydarzeniem, które otwiera lato w Gdyni i co roku przyciąga wielu uczestników.

Organizowane od 2007 roku Cudawianki powróciły w ubiegłym roku po przerwie trwającej dwa lata związanej z pandemią COVID-19. Tradycyjnie, festiwal odbywa się w pierwszy weekend lata, a jego głównym elementem są koncerty na plaży.

Podczas tegorocznych Cudawianek skupiono się przede wszystkim na muzyce elektronicznej. Pierwszymi artystami, którzy wystąpili na scenie był duet producencki i DJ-ski Jazxing, tworzony przez Mateusza Filipiuka i Jakuba Sautycza. Ich utwory dostarczyły publiczności relaksujących dźwięków oraz lekkiej nuty melancholii, prezentując brzmienia takich gatunków jak cosmic disco, electro, synth wave, post-punk i acid house. Całość została wzbogacona o saksofonistę Dawida Lipkę, który dopełnił występ swoim niezwykłym talentem.

Następnymi artystami, którzy pojawili się na scenie byli ROS Addiction oraz Irek Wojtczak. Pierwszy z nich to pionier polskiej sceny klubowej, aktywny od 1995 roku, najlepiej znany ze swojego wkładu w rozwój nurtu drum’n’bass.