Nowe plaże w Gdyni – zobacz, gdzie będzie najpiękniej!

Gdynia przez lata pracowała na to, aby stać się jednym z tych miejsc nad Bałtykiem, gdzie znajdują się najpiękniejsze plaże. Samorządowcy dbają więc o to, aby ten wizerunek utrzymać a jednym z tego przejawów jest uzupełnienie piasku na plażach.

Uzupełnione plaże, które staną się jeszcze dłuższe i szersze, będzie można podziwiać na Oksywiu oraz Babich Dołach. Miejsca te wybrano ze względu na doskonałą lokalizację oraz fakt, że są to jedne z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów. Brzeg morski w tych miejscach poszerzy się nawet o 70 metrów.

Całością zajmuje się Urząd Morski w Gdyni, który w dużej mierze finansuje całą operację. Poszerzanie gdyńskich plaż ma bezpośredni związek z pogłębieniem toru wodnego prowadzącego do portu w Gdyni. Warto wspomnieć również, że refulacja ta jest pierwszym działaniem tego typu w Polsce. Nigdy nie wystąpiła jeszcze potrzeba takiej działalności człowieka. Można się jednak spodziewać, że coraz więcej nadmorskich miejscowości będzie chciało podwyższyć swoje standardy i poprawić jakość przynależnych plaż.