Pracownik poczty uratował oszczędności gdyńskiego seniora. Uważajcie na oszustów!

Do całego zdarzenia doszło na początku lutego. Gdy w celu wykonania przelewu, do placówki pocztowej przyszedł gdyński senior, pani Jolanta Wieczorek zainteresowała się nietypowością transakcji płatniczej. I tym samym uratowała finanse starszej osoby. Prawie padł on ofiarą złodziei.

Oszustwa pieniężne polegające na telefonicznym podszywaniu się pod funkcjonariuszy publicznych, to już prawdziwa plaga, która dotyka przede wszystkim właśnie osoby starsze. W tym przypadku, do wspomnianego gdyńskiego seniora zadzwoniła kobieta, podająca się za funkcjonariusza policji prowadzącego akcję przeciw wyłudzeniom. Z gdynianinem skontaktował się również drugi mężczyzna, podający się za agenta policji, biorącego udział w całej akcji.

Senior miał wpłacić na określone konto konkretną sumę pieniężną. W tym celu udał się do najbliższej placówki pocztowej, celem wykonania przelewu. Pracująca w okienku prani Jolanta Wieczorek widząc nietypową sytuację, postanowiła podpytać o cel przelewu. Jej czujność sprawiła, że cała sprawa została zgłoszona na prawdziwą komendę policji, a oszczędności życia gdyńskiego seniora uratowane.