Nowa szkoła podstawowa w Gdyni. Wygrała konkurs!

To już pewne – od 1 września w placówce dawnego internatu przy ulicy Kazimierza Tetmajera w Gdyni zostanie uruchomiona nowa szkoła podstawowa. Zakłada się, że szkoła będzie funkcjonować przez najbliższych 10 lat. Prowadzić je będzie Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Integracji „Tacy Sami”

Od początku marca trwa nabór na pierwszy rocznik w nowej szkole podstawowej przy ulicy Kazimierza Tetmajera 65. W budynku starego internatu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, powstaje właśnie nowa placówka edukacyjna. Jak mówi dyrektor placówki, Małgorzata Kusyk, w nowej podstawówce będą miały możliwość uczyć się dzieci w klasach od 1 do 3. Od czwartej klasy dzieci z placówki przejdą do podstawówki przy ulicy Wolności 25.

Na razie w budynku nowej szkoły jest przeprowadzany gruntowny remont. Przebudowie ulegnie nie tylko cały parter ale i połowa pierwszego piętra. Jest to o tyle ważne, że właśnie na pierwszym piętrze będzie mieścić się zerówka oraz pierwsza klasa. Parter zajmą pozostałe klasy wraz ze świetlicą oraz stołówką. Nabór do szkoły wciąż trwa.