Najlepsze szkoły podstawowe w Trójmieście. Zobacz najnowsze zestawienie!

Ranking najlepszych szkół podstawowych w regionie nie bez powodu powstaje właśnie z końcem marca. Kończy się właśnie etap rekrutacji do klas pierwszych. Gdzie więc posłać swoje dziecko do podstawówki? Oto najlepsze w regionie!

Nie da się ukryć, że pierwsze miejsca w zestawieniu najlepszych szkół w Trójmieście zajmują szkoły prywatne, społeczne i katolickie. Na pierwszym miejscu będzie Prywatna Szkoła Podstawowa „Liber” w Gdyni, na drugim Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Kazimierza w Gdańsku. Trzecie miejsce zajmuje Amerykańska Szkoła Podstawową w Gdyni a tuż za nią Pierwsza Szkoła Społeczna Podstawowa im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdyni. Pierwszą piątkę zamyka Szkoła Społeczna „Niedźwiednik” w Gdańsku.

Na pozycji 20 w rankingu pojawiła się pierwsza z publicznych placówek, Szkoła Podstawowa nr 20 im. Morskiego Pułku Strzelców w Gdyni. Na 26 miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gdyni. 32 pozycja należy do Szkoły Podstawowej nr 43 im Jana Kochanowskiego w Gdańsku, a na 33 miejscu, Gdańska Szkoła Szermierki SP 70 z oddziałami sportowymi.