Nowa inwestycja przy Babich Dołach. Będzie tam Akademickie Centrum Szkolenia Morskiego!

Inwestorem ma być Akademia Marynarki Wojennej, która zakłada, że w trzy lata wybuduje przy plaży na Babich Dołach Akademickie Centrum Szkolenia Morskiego. Co ważne, obiekt będzie dostępny nie tylko dla studentów akademii ale i młodych żeglarzy.

Aby całość miała szansę na realizację, przede wszystkim trzeba wybudować przystań. W planach ma stanąć tuż przy zjeździe na plażę w Babich Dołach w Gdyni, w okolicach torpedownia. Nowa placówka stanie w części administracyjnej gminy Kosakowo obręb Podgórze.

Przy plaży na Babich Dołach powstaną dwa pomosty, dzięki czemu będą mogły tam zacumować małe i większe łodzie oraz jachty. Będzie to zmiana z mariny, która obecnie znajduje się w Śródmieściu. Plany zakładają, że zamiast stałej konstrukcji, będzie to pływający pomost, ściągany z wody w okresie jesienno – zimowym. Konieczne jest również wybudowanie budynku techniczno- socjalnego, a także sanitarnego.

Docelowo nowy obiekt będzie obejmował nie tylko pomieszczenia magazynowe, ale i obszar do doskonalenia umiejętności nurkowych w naturalnych warunkach.