Nocny bieg na Gdyńskiej plaży i międzynarodowe zawody triathlonu

W Gdyni 4 sierpnia, o godzinie 22:00, rozpocznie się wyjątkowy wieczorny bieg dla entuzjastów zdrowego trybu życia. Zmagania sportowców zostaną przeprowadzone na dystansie 5 kilometrów w ramach wydarzenia zatytułowanego Night Run Gdynia. Tak jak w latach ubiegłych, linię mety organizatorzy umieścili w centralnej części plaży Śródmieście.

Podczas nadchodzącego weekendu miasto przyjmie w swoich granicach nie tylko polskich, ale również zagranicznych triathlonistów. W zawodach wezmą również udział znane osoby ze świata mediów, kultury oraz sportu. Podczas trwania trzydniowego eventu, na plaży zostaną zorganizowane specjalne strefy rodzinne, punkty dla kibiców oraz miejska gra niedzielna dla fanów.

Od początku prowadzenia tych zawodów, Gdynia miała okazję gościć najlepszych na świecie triathlonistów. Wśród już oficjalnie zaprezentowanych faworytów znalazł się Allesandro Degasperi. Ten dwukrotny mistrz Lanzarote wielokrotnie triumfował w imprezach na dystansie 70.3 i dwukrotnie plasował się w czołowej dwudziestce zawodników na Hawajach.

Również na wspomnianym dystansie 70.3, o zwycięstwo powalczy Nicholas Kastelein z Australii. Polak, Kacper Stępniak, który wygrał wcześniej organizowane zawody w Warszawie, spróbuje jednak pokrzyżować plany zagranicznym faworytom.