Nocna rywalizacja na falach Morza Bałtyckiego: 64. edycja regat Gdynia – Władysławowo – Gdynia

Miniony weekend, 9-10 września, przyniósł emocje związane z jednym z największych morskich wydarzeń sportowych w Polsce. Jacht Klub Morski Gryf Gdynia zorganizował 64. edycję regat Gdynia – Władysławowo – Gdynia. Zmagania na linii start-meta zgromadziły aż 49 załóg.

Sobota, 9 września, obfitowała w pokonanie trasy morskiej między Gdynią a Władysławowem. O godzinie 18 rozpoczęła się nocna rywalizacja, która przyciągnęła liczne i doświadczone ekipy żeglarskie z całego kraju. Nie można było narzekać na brak emocji podczas zawodów.

Chociaż początkowe prognozy pogody były niekorzystne i istniało ryzyko braku odpowiedniego wiatru, ostatecznie okazało się, że warunki były idealne – tak przynajmniej twierdzi Tomasz Konnak, zarówno organizator jak i uczestnik regat na trasie Gdynia – Władysławowo – Gdynia. Z jego relacji wynika, że pogoda była wręcz doskonała – ciepło, spokojne morze i nieprzerwany wiatr o sile 6-9 węzłów. Jasna noc i gwieździste niebo dodawały magii całemu wydarzeniu. Mimo to, rywalizacja nie była łatwa, ze względu na silny prąd, który utrudniał żeglarzom powrót do Gdyni.