Cykl biegów śledzia wraca na gdyńskie trasy

Środowy wieczór 13 września przywita znów biegaczy na ścieżkach w Gdyni, z okazji powrotu Cyklicznego Biegu Śledzia. To już 270-edycja tego popularnego wydarzenia, które cieszy się ogromnym uznaniem wśród entuzjastów biegania. Cykliczny Bieg Śledzia stanowi nie tylko doskonały przerywnik do sprawdzenia kondycji na dystansie 10 km, ale też atrakcyjną platformę do spotkań i integracji biegowej społeczności. Spotkania odbywają się co tydzień, każda środa o godzinie 19:30, w punkcie zbiórki przy rowerowym schronieniu obok wejścia na Plażę Miejską w Gdyni. Organizatorzy zapewniają otwarte wejście dla wszystkich.

– Po letniej przerwie kontynuujemy naszą serię Cyklicznego Biegu Śledzia. Mamy nadzieję, że zachęcimy sympatyków sportu do aktywności fizycznej, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym – czasie, kiedy wszyscy potrzebują dodatkowego wsparcia. Bieg podczas naszego wydarzenia to idealne rozwiązanie zarówno dla tych, którzy chcą nawiązać nowe znajomości, jak i dla tych, którzy pragną podkręcić swoje sportowe osiągnięcia. Biegaczy zapraszamy już w najbliższą środę i w ten sposób będziemy kontynuować naszą sportową przygodę aż do czerwca przyszłego roku. Potem nastąpi letnia przerwa, a my powrócimy we wrześniu – mówią Mirosława Augustyniak i Wojtek Czaykowski, koordynatorzy CBŚ.

– Z przyjemnością zauważam, że Cykliczny Bieg Śledzia stał się stałym punktem w kalendarzu sportowych atrakcji Gdyni. Od 7 lat, dokładnie od 2016 roku, miłośnicy biegania spotykają się na tych cotygodniowych zawodach. Są one przede wszystkim okazją do integracji, zdrowej rywalizacji i dobrego czasu spędzonego na aktywności na świeżym powietrzu. Jest to także doskonała możliwość sprawdzenia i poprawy wyników sportowych – zauważa Przemysław Dalecki, dyrektor GCS.