Nieodpowiedzialna matka z Gdyni prowadziła auto pod wpływem alkoholu z małym dzieckiem na pokładzie

38-letnia kobieta z Gdyni została przyłapana przez policję na prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu, mając przy tym na tylnym siedzeniu swoje niespełna dwuletnie dziecko. Teraz czeka ją surowa kara, która może wynieść aż do 3 lat pozbawienia wolności.

Nieodpowiedzialne zachowanie matki miało miejsce przed godziną 22 na ulicy Morskiej w Gdyni. W ruchu drogowym zostaje zatrzymany do kontroli osobowy samochód marki Opel, za kierownicą którego siedziała wspomniana 38-latka.

Podczas interwencji funkcjonariusze wyczuli od kierującej zapach alkoholu. Kontrola alkomatem wykazała, że kobieta miała w organizmie ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że na tylnej kanapie samochodu znajduje się jej niespełna dwuletni syn. Matka swoim nieodpowiedzialnym postępowaniem naraziła małego chłopca na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia – informuje podkomisarz Jolanta Grunert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Po zakończeniu kontroli drogowej, policjanci aresztowali kobietę i zabrali ją do komisariatu, aby przeprowadzić niezbędne czynności. Prokuratura nałożyła na 38-latkę środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kobieta może spędzić w więzieniu nawet 3 lata.