Naukowcy z Pomorskiego Parku Naukowo- Technologicznego wciąż zaskakują. Tym razem chodzi o wirtualną łódź i symulator lotów kosmicznych!

Gdyński Park Naukowo- Technologiczny tworzą firmy, które swoim wizjonerskim podejściem kształtują naszą przyszłą, technologiczną rzeczywistość. Tym razem stworzyli symulator lotów kosmicznych oraz wirtualną łódź. Wszystko w imię postępu naukowo – technologicznego i coraz lepszych rozwiązań.

Wirtualna łódź ma za zadanie szkolić przyszłych skipperów. Sternicy łodzi służących do transferu ludzi na morskie farmy wiatrowe to odpowiedzialne zadanie, do którego ciężko przygotować się w realnych warunkach. Tu jeden błąd może kosztować życie wielu istnień. Dlatego też firma Flint Systems z Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego, postanowiła stworzyć bardzo realistyczny symulator.

Drugim projektem jest symulator lotów kosmicznych, który docelowo będzie przeznaczony dla Politechniki Wrocławskiej. Jak podkreślają inżynierowie z Flint Systems, nie było to łatwe zadanie, a właściwie niewykonalne, gdyby nie ponad dziesięcioletnie doświadczenie w tworzeniu zaawansowanych produktów oparach o wirtualną rzeczywistość.