Marzec w Muzeum Miasta Gdyni. Zapowiada się szereg ciekawych atrakcji!

Muzeum Miasta Gdyni w tym roku obchodzi swoje czterdziestolecie. Z tego tytułu, całą swoją działalność w 2023 roku będzie realizować pod hasłem #rokzbiorow. Mieszkańcy i turyści odwiedzający miasto, mogą spodziewać się wielu ciekawych wystaw i atrakcji. Oto, co będzie działo się w marcu!

11 marca od godziny 14:00 będzie można skorzystać z warsztatów kulinarnych, gdzie motywem przewodnim będzie kuchnia ukraińska. Na wydarzenie „Kulinarna Ukraina w Muzeum Miasta Gdyni” obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Warto więc się pospieszyć. Dzień później, zorganizowane zostanie oprowadzanie po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte” z przewodnikiem.

15 marca, o godzinie 11:00 muzeum zaprasza na spotkanie seniorek i seniorów z Klubu Doborowego Towarzystwa na wykładzie „W koło Macieju. Wyszywanie współczesnych wzorów”. Tego samego dnia o godzinie 17:30 odbędzie się wykład dr Anny Śliwy na temat: „Od wełny do polietylenu. Kolekcja miniatur tkackich Muzeum Miasta Gdyni”

21 marca wszyscy chętni będą mogli pójść na spacer przyrodniczy z okazji Dnia Wagarowicza, pod hasłem „Wagary nad morzem”. Nie lada gratką będzie również wykład Dawida Gajosa w prezentacji multimedialnej „Rola drewna w historii Gdyni”, który odbędzie się 29 marca o godzinie 17:30.