gdynia-plaze

Najlepsze kąpieliska w Gdyni

W Gdyni mamy okazję skorzystać z czterech znakomitych kąpielisk, które od ponad 20 lat należą do Gdyńskiego Centrum Sportu. Możemy na nie trafić w czterech dzielnicach tej malowniczej, nadmorskiej miejscowości, mianowicie w Orłowie, Redłowie, Śródmieściu i Babich Dołach.

Każdego dnia plaże na kąpieliskach strzeżone są przez 35 wykwalifikowanych ratowników posługujących się niezbędnym sprzętem, który obejmuje dwa pojazdy ATV, skuter z platformą, cztery łodzie motorowe, a także deski ratownicze RescueBoard. Znakomita znajomość swojego zawodu i wysokiej jakości sprzęt ratowniczy pozwalają ratownikom na szybkie i skuteczne interwencje.

A z racji tego, że w sezonie letnim panuje znacznie większy ruch zarówno na kąpieliskach, jak i poza ich obszarem, gdyńskich ratowników wspomaga również Grupa Interwencyjna Ratownictwa Wodnego Gdyńskiego Centrum Sportu. Dzięki temu kąpiący się plażowicze otrzymują skuteczną ochronę nie tylko na terenie kąpielisk, ale i na innych obszarach. Ponadto, każde kąpielisko zatrudnia ratownika medycznego ze sprzętem do udzielania pierwszej pomocy m.in. defibrylatorem AED.

Warto też tutaj nadmienić, że kąpieliska w Gdyni przyjazne są wszystkim plażowiczom, w tym osobom niepełnosprawnym. Z wszelkich udogodnień dla osób niepełnosprawnych można korzystać na dwóch plażach – w Orłowie i Śródmieściu. Do dyspozycji jest wózek kąpielowy, dzięki któremu osoby niepełnosprawne mogą z łatwością poruszać się po piasku. Na wyposażeniu kąpieliska jest także amfibia, którą należy wcześniej zamówić u ratownika. Ponadto, obydwie plaże wyposażone są w specjalne kładki o długości kilkudziesięciu metrów. Pozwalają one na szybsze i prostsze przemieszczanie się w kierunku placu zabaw i mariny, dzięki czemu można z bliska podziwiać piękne krajobrazy morskie.

Linie brzegowe kąpielisk w Gdyni:

  • Gdynia Śródmieście – 200 m linii brzegowej
  • Gdynia Redłowo – 200 m linii brzegowej
  • Gdynia Orłowo – 100 m linii brzegowej
  • Gdynia Babie Doły – 100 m linii brzegowej