akwarium-gdynskie

Akwarium Gdyńskie zaprasza!

W Centrum Gdyni znajduje się brama do wodnego świata, pełnego morskich stworów, przyjaznych zwierzaków i wielu innych ciekawych żyjątek. Mowa tutaj oczywiście o Akwarium Gdyńskim, będącym jedną z największych atrakcji tego malowniczego miasta.

Akwarium Gdyńskie jest znakomitym wyborem dla wielu turystów, którzy co roku zjeżdżają do tego pięknego zakątka z całymi rodzinami, aby rozkoszować się morską bryzą i szumiącymi falami Bałtyku. W akwarium można podziwiać wiele różnych gatunków gadów i płazów, a także zwierząt z morskich głębin, w tym również oceanicznych gatunków ryb. Wiele z nich pochodzi z Europy. Jednak są też gatunki z Afryki i Ameryki Północnej.

Najpopularniejsza atrakcja akwarium to rafa koralowa, która mieni się tęczową paletą barw i zachwyca różnorodnością swoich kształtów. W skład rafy koralowej wchodzą różne gatunki bezkręgowców, jak chociażby strzykwy, rozgwiazdy i jeżowce. Akwarium jest niezwykle bogate pod względem morskiej fauny, prezentując odwiedzającym nawet pławikoniki, skrzydlice, błazenki i drapieżne mureny.

W Akwarium Gdyńskim znajduje się również ekspozycja przedstawiająca wodne życie Amazonii. A to oznacza, że można na własne oczy ujrzeć śmiercionośne piranie czerwone, ryby arapaimy, płaszczki słodkowodne, a nawet jedne z największych węży świata – anakondy zielone.

Oczywiście, jak na akwarium z prawdziwego zdarzenia przystało, nie zapomniano też o rekinach krokodylach i węgorzach elektrycznych. Co więcej, akwarium jest również domem dla najmniejszego krokodyla świata, jakim jest krokodyl krótkopyski. Prawdziwym wyzwaniem, szczególnie dla dzieci, są mistrzowie morskiego kamuflażu, czyli szkaradnice i ryby kamienne. Umiejętność spostrzeżenia takiej atrakcji zawsze wzbudza satysfakcję zarówno u rodziców, jak i najmłodszych turystów.

Godziny otwarcia Akwarium Gdyńskiego:

  • Kwiecień-maj: 09:00-19:00
  • Czerwiec: 09:00-20:00
  • Lipiec-sierpień: 09:00-21:00
  • Wrzesień: 09:00-19:00
  • Październik-marzec: 10:00-17:00