aidamar

AIDAmar z uśmiechem powitał nabrzeże w Gdyni

Jeden z najpiękniejszych statków rejsowych na świecie zacumował przy Nabrzeżu Francuskim w Gdyni, gdzie bardzo szybko zjednał sobie sympatię lokalnych mieszkańców i turystów. Wycieczkowiec AIDAmar to ogromny statek rejsowy z bardzo charakterystycznym wyglądem, który rozsiewa swój uśmiech w portach na całym świecie.

Na Nabrzeże Francuskie AIDAmar przybył 25 sierpnia, gdzie wzbudził zachwyt wielu osób, które nie szczędziły czasu na wyciąganie swoich urządzeń mobilnych oraz robienie zdjęć i nagrywanie filmów z udziałem tego uśmiechniętego olbrzyma. AIDAmar pomalowany jest w kształcie uroczej buźki, którą cechuje duży uśmiech na dziobie i równie wielkie oczy na obu burtach.

Ten stalowy gigant zaszczycił Gdynię swoją obecnością o godzinie 08:00, cumując niedaleko kapitanatu portu i Muzeum Emigracji przy ul. Polskiej 1. AIDAmar miał w planach 12-godzinny pobyt na Nabrzeżu Francuskim. Dzięki temu uczestnicy rejsu mogli przez ten czas zejść na ląd i podziwiać uroki naszej nadmorskiej miejscowości. Z kolei gdynianie i turyści mieli okazję zachwycać się widokiem wycieczkowca aż do godziny 20:00.

Statek rejsowy AIDAmar powstał w stoczni w Hamburgu w 2012 i jest własnością niemieckiej linii Aida Cruises. Jego długość liczy 253 m, a pokład jest w stanie pomieścić do 2686 pasażerów + 600 członków załogi. AIDAmar ze swoimi 14 pokładami i luksusowym wnętrzem stanowi kwintesencję rejsów morskich, których trasa wiedzie w najbardziej odległe zakątki świata.

Na pokładzie wycieczkowca dostępne są kawiarnie, bary, restauracje, klub nocny, basen, salony SPA i nieskończona liczba atrakcji dla żądnych przygód rejsowiczów. Kabiny opływają w wygodę i luksus, a zabawa na statku nigdy nie ustaje. Za dnia można brać udział w rozmaitych grach i konkursach przygotowanych przez organizatorów rejsów. Natomiast w godzinach nocnych AIDAmar urządza huczne imprezy, które nierzadko trwają do białego rana.