Możliwe zmiany po wyborach prezydenckich w Gdyni, obecny prezydent może nie awansować do drugiej tury

Dostaliśmy nieoczekiwane wiadomości z Gdyni. Istnieje prawdopodobieństwo, że aktualnie urzędujący prezydent miasta nie przejdzie do drugiej tury wyborów. Jak podaje „Dziennik Bałtycki”, nieoficjalne źródła sugerują, że kandydatami, którzy mają szansę na awans do drugiej tury wyborów na prezydenta Gdyni są Aleksandra Kosiorek, reprezentująca Gdyński Dialog, oraz Tadeusz Szemiota z Koalicji Obywatelskiej.

Z tych informacji wynika, że Wojciech Szczurek, obecny prezydent miasta związany z partią Samorządność, może stracić swoje stanowisko. Sytuacja ta jest niewątpliwie zaskakująca dla wielu mieszkańców Gdyni.

Potwierdzeniem niespodziewanej sytuacji są słowa Marka Dudzińskiego, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta miasta Gdynia w tych samych wyborach. Wypowiedział się on o sensacji w Gdyni i możliwości, że druga tura wyborów może odbyć się bez udziału Wojciecha Szczurka. Dudziński podziękował za każdy głos oddany na niego, gratulując jednocześnie wszystkim kandydatom. Wyraził również swoje zadowolenie z faktu, że mógł przyczynić się do zmiany sytuacji politycznej w swoim mieście.