Mężczyzna zmarł podczas zakupów. Był chory na covid-19

23.11.202063-letni mężczyzna wybrał się na zakupy do osiedlowego sklepu. Podczas wizyty zmarł. Był zakażony koronawirusem i od 22.2020 powinien przebywać na kwarantannie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 7 w jednym z małych sklepów w Gdyni Karwinach. Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci. Później policja pod nadzorem prokuratury ustaliła dokładne okoliczności śmierci mężczyzny. Gdy okazało się, że mężczyzna chorował na covid-19 o sprawie dowiedział się SANEPID.

Obecnie sklep został zamknięty. Konieczna jest bowiem dezynfekcja wszystkich pomieszczeń. Obsługa oraz wszystkie osoby, które miały kontakt ze zmarłym mężczyzną przebywają na kwarantannie.

Przypominamy, że osoby przebywające w izolacji nie mogą wychodzić z domu. Jedzenie lub inne potrzebne produkty może przynieść odpowiednie służby. Takie osoby mogą otrzymać jedzenie lub inne potrzebne produkty od odpowiednich służb. Złamanie zakazu wychodzenia może zakończyć się mandatem,  karą administracyjną wysokości 30 tysięcy złotych a nawet karą pozbawienia wolności.