Nowy kompleks sportowy na Babich Dołach!

Całkowitą modernizację przejdzie sportowa infrastruktura na terenie Szkoły Podstawowej nr 28. Zgodnie z planami, przy ulicy Zielonej 53 powstanie zupełnie nowy obiekt. Plany już są, teraz uruchomiono postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy. Prace mają ruszyć w drugiej połowie tego roku!

Wiceprezydent Gdyni do spraw rozwoju, Marek Łucyk w oficjalnych mediach chwalił się, że w końcu powstanie obiekt, który będzie dobrym miejscem zarówno dla uczniów chodzących do pobliskiej szkoły podstawowej, jak i dla wszystkich mieszkańców Gdyni. Zgodnie z planami, ma tam powstać wielofunkcyjne boisko ze sportową powierzchnią poliuretanową. Zbudowana ma być również skocznia do skoku w dal o rozbiegu 30 metrów i szerokości 1,22 metra. Wszyscy lubiący biegać, będą mogli również skorzystać z bieżni okólnej o długości okrążenia 160 metrów. W założeniu powstaną tam trzy tory sprinterskie i trzy okólne.

Za sprawą zmiany instalacji elektrycznej i oświetlenia, z obiektu będzie można korzystać również po zmroku. Na obiekcie zostanie zamontowanych 60 krzesełek, które umożliwią kibicowanie i miłe spędzanie czasu jednocześnie. Wokół powstanie równie ogród z małą infrastrukturą.