Korki na południu Gdyni z powodu budowy węzła Karwiny oraz protest mieszkańców

Mieszkańcy południowych obszarów Gdyni doświadczają długotrwałych, sięgających wielu minut, zatorów drogowych. Przyczyną tego stanu rzeczy jest trwająca budowa węzła Karwiny, która nadal nie została zakończona. W związku z tym, 20 czerwca przed siedzibą urzędu miasta miała miejsce manifestacja niezadowolonych obywateli.

Węzeł komunikacyjny Karwiny był jednym z kluczowych projektów inwestycyjnych w Gdyni, niemniej jednak jego ukończenie ulega opóźnieniu. Jak twierdzą mieszkańcy, dopiero w ostatnim czasie wykonawca zaczął przyspieszać prace. Początkowo planowano oddać węzeł do użytku 11 maja 2023 roku, lecz roboty budowlane na nim wciąż nie zostały zakończone.

Aktualnie przewidywany termin zakończenia prac to wrzesień bieżącego roku. Tymczasem mieszkańcy południowych dzielnic Gdyni muszą mierzyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym oraz spędzać przy tym wiele czasu w korkach. Wyrażając swoje niezadowolenie, zdecydowali się na zorganizowanie protestu przed urzędem miasta. Ta sytuacja pokazuje konsekwencje opóźnień w realizacji inwestycji drogowych, które negatywnie wpływają na życie codzienne mieszkańców.