Jechał bez prawa jazdy i po alkoholu. Mężczyznę zatrzymała gdyńska policja!

Do niecodziennego zdarzenia doszło w połowie stycznia 2023 roku na jednej z głównych ulic Gdyni. Policjanci z drogówki zatrzymali podejrzanie wyglądający samochód. Już pierwsza rozmowa z kierowcą sprawiła, że mundurowi zaczęli baczniej przyglądać się mężczyźnie.

Wszystko działo się na ulicy Wiczlińskiej w Gdyni. W niedzielny poranek gdyńska drogówka rutynowo zatrzymywała pojazdy do kontroli. Gdy zobaczyli samochód marki volkswagen z uszkodzoną oponą, zaraz przystąpili do czynności zatrzymujących. Kierowcą okazał się trzydziestojednoletni mężczyzna. Jak się później okazało nietrzeźwy i z fałszywym prawem jazdy.

Pierwsza rozmowa z mężczyzną spowodowała, że od razu przystąpiono do czynności sprawdzających obecność alkoholu we krwi. Jak się okazało, kierowca miał powyżej 1 promila alkoholu we krwi. Pozostałe czynności sprawdzające wykazały, że kierujący posługiwał się fałszywym prawem jazdy a samochód nie miał ważnych przeglądów rejestracyjnych.

W efekcie zatrzymanego przewieziono na komisariat. Poruszanie się samochodem pod wpływem alkoholu grozi karą do 2 lat pozbawienia wolności. Posługiwanie się fałszywym dokumentem to kara do 5 lat więzienia.