gdynia-jarmark-swiateczny

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdyni zaprasza na świąteczne atrakcje

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia plac Grunwaldzki w Gdyni przekształcił się w kolorowy jarmark, który jest doskonałym miejscem na zrelaksowanie się z rodziną po ciężkim dniu pracy. Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdyni otwarty jest przez siedem dni w tygodniu, oferując mieszkańcom spędzenie czasu w przyjemnej, świątecznej atmosferze.

Terenem jarmarku zarządzają sympatyczne elfy, które zapraszają gdynian do kosztowania świątecznej kuchni, rzucenia okiem na artystyczne dekoracje, posłuchania występów na żywo, podziwianie gdyńskiej choinki albo spotkania ze Świętym Mikołajem. Odwiedzającym towarzyszy tutaj świąteczna muzyka, przygrywając tak znane hity jak „Last Christmas”, czy „Jingle Bells”. Z kolei cały plac Grunwaldzki migocze światłem tysięcy lampek, tworząc niepowtarzalny klimat nadchodzących świąt.

Kuchnia polska i z różnych zakątków świata

Jedną z głównych atrakcji Jarmarku Świątecznego w Gdyni jest oczywiście wyborna kuchnia oferująca specjały w różnych smakach, barwach i wielkościach. Stragany uginają się pod ciężarem domowych wypieków, przepysznych grzańców, gorącej czekolady i sycących potraw. Wszędzie unosi się zapach pachnących korzeni, pomarańczy, imbiru i świeżo parzonej kawy. Są również stoiska z regionalnymi serami i wędlinami, a nawet stoisko z domowym bigosem.

Sercem rozrywki są występy na żywo młodych artystów z MDK w Gdyni, którzy wykonują znane przeboje świąteczne, aby wprawić odwiedzających w jeszcze bardziej świąteczny nastrój. Występy dopracowane są w najmniejszym szczególe zarówno od strony wokalnej, jak i tanecznej. Koncerty na Jarmarku Świątecznym odbywają się w słynnej gdyńskiej muszli – od czwartku do niedzieli.

Wiedeńska karuzela i spotkanie ze św. Mikołajem

Nie zapomniano też o atrakcjach dla najmłodszych, wśród których znajduje się wiedeńska karuzela, gdzie maluchy mogą szaleć aż do godzin zamknięcia jarmarku. Natomiast alejkami pomiędzy straganami regularnie spaceruje Święty Mikołaj, z którym każdy może się przywitać, porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na Białobrodego można trafić każdego dnia w godz. 17:00-20:00.

Jarmark Świąteczny w Gdyni otwarty jest 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do czwartku w godz. 13:00-20:00, w piątki w godz. 13:00-21:00, w soboty w godz. 11:00-21:00, a także w niedziele w godz. 11:00-20:00.