Grupa złodziei rowerów zatrzymana w Sopocie

W Sopocie doszło do zdarzenia, które mocno zbulwersowało lokalną społeczność. Policja zatrzymała czwórkę podejrzanych o kradzież rowerów należących do czeskich turystów. Złodzieje skonfiskowali sprzęt cyklistyczny o łącznej wartości sięgającej 50 000 złotych. Przestępczy proceder odbywał się w okolicach jednego z miejscowych hoteli.

Cztery osoby – trzech mężczyzn i jedna kobieta – usłyszały zarzuty dotyczące kradzieży rowerów o imponującej sumie 50 000 złotych. Policjanci poinformowali także, że udało się odzyskać dwie jednoślady. Wśród zatrzymanych znaleźli się mieszkańcy Trójmiasta – trzej mężczyźni w wieku 26, 40 i 43 lata oraz 21-letnia kobieta. Jednocześnie funkcjonariusze przypisali 21-letniej kobiecie i 26-letniemu mężczyźnie dodatkowe zarzuty kradzieży roweru górskiego o wartości około 3 tysiące złotych. Ze względu na udział w nielegalnym procederze, osoba, która nabyła jeden z rowerów za kwotę 800 złotych również została obarczona zarzutem paserstwa.

Śledczy potrzebowali trzy dni na zidentyfikowanie pierwszych podejrzanych. Jak się okazało, zatrzymany 26-latek był recydywistą, poszukiwanym przez organy ścigania z rozkazem odbycia jednego roku kary za powtarzalne działania przestępcze. W wyniku działań policji, wspomniany mężczyzna oraz 21-latka zostali zatrzymani. Następnego dnia funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie doprowadzili do aresztowania dwóch pozostałych sprawców tej kradzieży, braci w wieku 40 i 43 lat.