Gigantyczne utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta spowodowane przez karambol 12 pojazdów

Trudności z poruszaniem się po Obwodnicy Trójmiasta w kierunku Rumi stanęły przed kierowcami, którzy musieli pokonać ogromny, ponad 10-kilometrowy korek. Do sytuacji doszło rano, kiedy doszło do kolizji 12 pojazdów między dwoma węzłami – Gdynia Wielki Kack oraz Gdynia Chwarzno.

Kilkanaście samochodów – w tym trzy ciężarówki i cysterna – zderzyło się ze sobą na trasie między węzłami Gdynia Wielki Kack a Gdynia Chwarzno w czwartkowe poranne godziny. Z tego powodu kierowcy musieli zachować szczególną ostrożność, gdyż utrudnienia na tym odcinku drogi utrzymywały się przez kilka godzin.

Według informacji przekazanych przez reportera RMF FM, około godziny 9:00 rano udało się udrożnić jeden pas ruchu. Niemniej jednak, problemy z przejazdem przez węzeł Gdynia Wielki Kack nadal były duże. Dopiero po godzinie 11:00 Główny Zarząd Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o zakończeniu utrudnień na tym odcinku.

Jolanta Grunert, rzeczniczka prasowa gdyńskiej policji, poinformowała nas, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Co więcej, mimo poważności sytuacji, nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Na miejscu zdarzenia służby przeprowadzały oględziny pojazdów.

Z kolei funkcjonariusze apelują do kierowców o dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków na drodze, aby uniknąć podobnych wypadków w przyszłości.