Tadeusz Szemiot, wspólny kandydat KO i Lewicy na stanowisko prezydenta Gdyni, proponuje uruchomienie promu z Oksywia do centrum miasta

Według Tadeusza Szemiota, który jest wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej, Lewicy oraz Koalicji Ruchów Miejskich na prezydenta Gdyni, funkcjonowanie niewielkiego promu przewożącego ludzi z Oksywia do ul. Polskiej mogłoby znacznie ułatwić komunikację w mieście. Zamysł ten zakłada, że mieszkańcy będą mogli zostawić swoje pojazdy w Oksywiu, a następnie przemieścić się do centrum miasta za pomocą promu. Dalej podróż odbywałaby się autobusami miejskimi, co ma zacząć się od Muzeum Emigracji.

Na pytanie dziennikarki Katarzyny Fryc – dlaczego postanowił rzucić wyzwanie obecnemu prezydentowi Gdyni Wojciechowi Szczurkowi – Tadeusz Szemiot odpowiedział: „To moje marzenie i cel, aby rada miasta Gdynia oraz samorząd były miejscem otwartym dla różnych punktów widzenia. To właśnie ta energia napędza mnie w walce o Gdynię. Przecież nasze miasto zbudowało swoją siłę na różnorodności i to jest nieodłączny element jej sukcesu. To jest podstawa mojej decyzji o kandydowaniu na stanowisko prezydenta Gdyni. Chciałbym, aby samorząd znajdywał najbardziej korzystne rozwiązania dla miasta, słuchając różnych opinii i głosów.”