prace-drogowe-gdynia

Gdynia: Zmiany w organizacji ruchu z powodu rozbiórki wiaduktu na Lipowej

W Gdyni ruszyły prace remontowe obejmujące wyburzenie wiaduktu na ul. Lipowej, z racji czego konieczne jest wprowadzenie tymczasowych zmian w organizacji ruchu drogowego. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, usunięcie wiaduktu poszerzy Obwodnicę Trójmiasta, otwierając trzy pasy ruchu w każdym kierunku.

Dnia 23 marca w pobliżu węzła Gdynia Wielki Kacka rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z rozbiórką wiaduktu na ul. Lipowej. Z tego względu w dniach 23-25 marca w godzinach 20:00-06:00, trasa w kierunku Gdańska została zwężona, udostępniając tylko jeden pas ruchu. Natomiast w dniach 25 marca od godziny 20:00 do 28 marca do godziny 06:00 zostanie zwężona ulica Obwodnicy Trójmiasta, udostępniając tylko jeden pas w obu kierunkach.

Tutaj dowiesz się, jak przebiegają prace na Trasie Łazienkowskiej.

Budowa drogi ekspresowej S6 i wyburzenie wiaduktu

W pierwszy weekend kwietnia prace remontowe będą nadal kontynuowane, obejmując rozbiórkę drugiego przęsła, co również spotka się z kolejnymi ograniczeniami ruchu na drogach. Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyburzenie wiaduktu związane jest z budową drogi ekspresowej S6 na trasie Gdynia – Bożepole Wielkie. Ponadto, pozwoli to też na poszerzenie Obwodnicy Trójmiasta, dzięki czemu dostępne będą trzy pasy ruchu w każdym kierunku.

Zobacz informacje o poszukiwanym przez policję, gdyńskim włamywaczu.