zapadniecie-drogi

Gdynia: Zapadła się nawierzchnia ulicy Rdestowej

W zeszły czwartek podczas prac drogowych w Gdyni doszło do nietypowej sytuacji, podczas której zapadła się ulica Rdestowa, a dokładniej jej odcinek w pobliżu dawnej giełdy towarowej. Z tego powodu wstrzymane zostały kursy miejskiej komunikacji i zamknięto okoliczne przystanki. Natomiast autobusy skierowano na inne trasy.

Niecodzienna sytuacja wydarzyła się na ulicy Rdestowej w Gdyni, gdzie trwają prace związane z przebudową jednego z jej odcinków. Około godziny 4:30 – w trakcie robót drogowych – zapadły się nowo położone płyty, które znacznie obniżyły poziom ulicy w pobliżu dawnej giełdy towarowej. Brak przejazdu sprawił, że w tym rejonie środki komunikacji miejskiej zostały przekierowane na inne ulice.

Zmiany w kursach autobusów miejskich i trolejbusów

Jak poinformował rzecznik prasowy Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni – Marcin Gromadzki, na czas prac naprawczych autobusy skierowano na inne trasy. A to oznacza, że autobusy jadące od Nowowiczlińskiej do Kaczych Buków musiały kursować ulicą Chwaszczyńską. Ponadto, ZKM udostępnił też pasażerom dwa minibusy, aby ułatwić dojazd do punktów docelowych.

Jak na tę chwilę na odcinku ul Rdestowej w pobliżu dawnej giełdy towarowej – pomiędzy pętlami Karwiny Nowowiczlińska a Kacze Buki – uziemione są zarówno autobusy, jak i trolejbusy linii: 23, 27, 31, 121, 171, 181, K, R, X. Z tego względu wszystkie środki transportu miejskiego jeżdżą ulicą Chwaszczyńską.

Wprowadzono także autobusy rezerwowe, oznaczone linią 23, które kursują na trasie Karwiny Nowowiczlińska – Rdestowa-Leśny Zakątek 02. Natomiast w powrotnym kierunku trasą Szafranowa 01 – Karwiny Nowowiczlińska kursują autobusy oznaczone linią 171.

Być może zainteresują Cię także ataki gdyńskich wandali.