wojna-rosja-ukraina

Gdynia i region ogłaszają solidarność z Ukrainą

Ze względu na wypowiedzenie wojny Ukrainie przez Rosję oraz atak militarny wojsk rosyjskich na ziemie ukraińskie większość krajów na świecie opowiedziała się za Ukrainą. Nie inaczej na sprawę patrzą mieszkańcy Gdyni, którzy oznajmili, że udzielenie wsparcia pogrążonemu w wojnie narodowi jest obowiązkiem wszystkich państw demokratycznych.

Co prawda niewiele ekspertów i polityków spodziewało się, że Rosja zdecyduje się na zaatakowanie niepodległej Ukrainy. Jak informuje Gdynia, w tych trudnych dla Ukrainy czasach potrzebny jest stanowczy sprzeciw, aby ratować mieszkańców kraju, a przy okazji nie dopuścić do zniszczenia ukraińskiej infrastruktury.

Według mieszkańców Gdyni należy zrobić wszystko, aby powstrzymać inwazję rosyjskiego dyktatora – Wladimira Putina i przywrócić Ukrainie zasłużony spokój i stabilizację. Wiele osób sądziło, że wszystko zakończy się po odebraniu Krymu. Jednak prezydent Rosji zdecydował się na kolejny, bardziej nikczemny krok.

Gdynia zorganizowała zbiórkę pieniędzy dla ofiar wojny

Jak podaje prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, miasto jest w pełni przygotowane na przyjęcie w swoje progi uchodźców wojennych i zrobi wszystko, aby zapewnić im odpowiednie warunki do życia. Wojna na Ukrainie sprawiła, że do miast wjechały rosyjskie czołgi, a ulice roją się od mundurowych z karabinami. Dodał też, że należy się podziw dla Ukrainy, ponieważ tak dzielnie walczy z silniejszym od siebie wrogiem, starając się za wszelką cenę chronić to, co jest najcenniejsze – ludzkie życie.

Gdynianie nie tylko oznajmili, że przyjmą do siebie ukraińskich uchodźców. Postanowili również finansowo wesprzeć pochłonięte wojną państwo. Z tego powodu zorganizowano dla poszkodowanych zbiórkę pieniędzy, aby zapewnić im pomoc i wsparcie, a także, żeby pokazać, że mają na kogo liczyć. Zgromadzone fundusze powędrują do ukraińskich organizacji zajmujących się wsparciem humanitarnym dla ofiar wojny.

O zbiórce pieniędzy dla ofiar wojny na Ukrainie przeczytasz też na haloczestochowa.pl.