Gdynia z widokiem na morze

Gdynia to jedno z najsłynniejszych Polskich miast nadmorskich. Wiele osób kupuje tutaj mieszkania tylko po to, by mieszkać blisko morza. Można tu nawet kupić mieszkanie z widokiem na morze. W mieście także jest wiele hoteli i apartamentowców, które proponują pokoje dla turystów z widokiem na morze. W jakich miejscach możemy je znaleźć?

Sea Towers

To chyba najsłynniejsze budynki w Polsce z widokiem na morze. To 2 wieżowce o wspólnej podstawie. W środku możemy znaleźć luksusowe apartamenty. Ich ceny sięgają milionów złotych. Mieszkania są jednak warte tej ceny. Wieże stoją niemal przy samej marinie. Mieszkańcy mogą więc widzieć nie tylko morze, ale wiele statków i jachtów. Z tego miejsca widać także dwa niezwykłe muzea – ORP Błyskawica i Dar Pomorza.

W pobliżu Sea Towers znajduje się nie tylko marina. Znajdują się tu też restauracje i luksusowe sklepy, centrum fitness, a nawet sala konferencyjna.

Wzgórze Świętego Maksymiliana

To dzielnica, która w części znajduje się bezpośrednio przy plaży. Jednak nawet w nieco dalej od plaży jest doskonały widok na morze. A to dlatego, że znajduje się ona na wzniesieniu – właśnie wzgórzu. To właśnie z tych bloków i apartamentowców najlepiej widać plaże i morze. W szczególności z mieszkań, które znajdują się na górnych piętrach.

Do dzielnicy można łatwo dotrzeć m.in. dlatego, że znajduje się tu stacja SKM. Jest tu także największe centrum handlowej w tej części Polski – Riviera. Ze względu na swoje położenie w dzielnicy jest także dużo restauracji oraz pubów.

Kamienna Góra

To kolejna z dzielnic Gdyni, która przylega do plaży, przez co znajdują się tutaj apartamentowce i hotele z pięknymi widokami na morze – w szczególności na marinę. Tak doskonałe widoki możliwe są nie tylko bliskości morza. Dzielnica położona jest – podobnie jak Wzgórze Świętego Maksymiliana – na wzgórzu Kamienna Góra.  Ta dzielnica uchodzi za najbardziej luksusową część Gdyni.

W tej dzielnicy możemy znaleźć nie tylko piękne widoki i wille, ale także wiele muzeów oraz taras widokowy. Na szczyt wzgórza możemy dostać się koleją linowo-terenową.

Śródmieście

Śródmieście to dzielnica opierająca się o plażę, a także w całości otaczająca port. Widoki są tu więc bardzo urozmaicone. Z okien widać falochrony, budynki i infrastrukturę portu oraz liczne statki. Można stąd też dojść na jedno z licznych kąpielisk.

Śródmieście to jedna z pierwszych dzielnic Gdyni. Można tu więc zobaczyć wiele modernistycznych zabytków, np. dawną siedzibę Polskich Linii Oceanicznych. Jest to też miejsce, w którym najwięcej jest barów, dyskotek i restauracji.

Witomino

To dzielnica znajdująca się na wzgórzu, pośród zielonych lasów Leśnych Działek. Są tu więc urocze widoki nie tylko na morze, ale także na całą okolice. To spokojna dzielnica, w dzielnicach której znajdują się przede wszystkim osiedla bloków oraz domki jednorodzinne.  Możemy tu też znaleźć kilka kościołów. Do dzielnicy można dostać się transportem publicznym – kursuje tutaj kilkanaście linii autobusowych.