Gdynia rozświetlona na święta: iluminacje, choinki i ozdoby na miejskich ulicach

6 grudnia, w dniu kiedy obchodzimy Mikołajki, Gdynia ożywiła się tysiącami migocących światełek. Aż do 2 lutego 2023 roku, miasto będzie pełne świątecznych iluminacji i dekoracji, które pojawiły się na głównych drogach, placach i rondach. Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, wyraził przekonanie, że te piękne ozdoby wpłyną na klimat miasta, wprowadzając mieszkańców w świąteczny nastrój i sprawiając przyjemność podczas wieczornych spacerów.

Ozdoby świetlne były tradycyjnie montowane na terenie Śródmieścia i Wzgórza św. Maksymiliana, gdzie znajdują się najważniejsze punkty komunikacyjne miasta. Dekoracje zawisły nie tylko na słupach trakcyjnych czy latarniach, ale również na drzewach. Efektowne, przestrzenne dekoracje w kształcie żagli stanęły przy węzłach przesiadkowych, placach i skwerach, dodając miejskim przestrzeniom dodatkowego uroku.

Jednak to nie koniec atrakcji – Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, zapowiedziała pojawienie się nowości w postaci świątecznych choinek. Drzewa te zostały umieszczone i oświetlone w Parku Centralnym oraz na skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Świętojańskiej. Nie można również pominąć dodatkowych iluminacji w różnych dzielnicach miasta czy przestrzennych figur, które zagościły w parku Kilońskim.