Gdynia po raz kolejny wygrała w rankingu najlepszych miejsc do życia w Polsce. Mamy z czego być dumni!

To już kolejny raz, kiedy miasto Gdynia wygrało w plebiscycie najlepszych miejsc do życia w Polsce. Co więcej, mieszkańcy miasta uważani są jako najszczęśliwszych mieszkańców kraju. 

Nie da się ukryć, że Gdynia ma w skali kraju doskonały PR. Polacy, zapytani o to, gdzie chcieliby mieszkać, w pięciu na dziesięć przypadków odpowiadają, że w Gdyni właśnie. Miasto zostało również wielokrotnie nagradzane przez Radę Monitoringu Społecznego.

Co ciekawe, zadowoleni ze swojego miasta są również sami mieszkańcy. Bardzo wysoko oceniają oni komunikację miejską i rozwiązania drogowe pozwalające na bezproblemowy dojazd do pracy. Doceniają również środowisko naturalne, w którym przyszło im żyć, w tym rozległe lasy oraz zadbane tereny zielone. Gdynianie lubią to miejsce również za sporą obecność sklepów i dostęp do wielu punktów obejmujących obiekty kulturalne i rozrywkowe.

Turyści cenią sobie w Gdyni kameralny charakter i świetną lokalizację, pozwalającą bezproblemową komunikację oraz przepiękne walory krajobrazowe.