W Gdyni zaczyna się walka o fotel prezydenta miasta. Są już pierwsi kandydaci!

A właściwie kandydaci na kandydatów. O fotel prezydenta miasta z ramienia federacji Gdyński Dialog Będzie ubiegać się Bartłomiej Austen i Aleksandra Kosiorek. Już we wrześniu przekonamy się, które z nich będzie oficjalnym kandydatem na funkcję prezydenta miasta.

Federacja Gdyński Dialog ma w swoich szeregach kilkanaście osób z doświadczeniem i wykształceniem umożliwiającym ubieganie się o funkcję prezydenta miasta. Posiadają również umiejętności, które wyróżniają je na tle innych działaczy w regionie. Kiedy poruszono temat kandydowania na stanowisko prezydenta miasta, zgłosiły się dwie osoby. Postanowiono więc o zorganizować prawybory.

Pomysł ten na gruncie polskim jest nowy i ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedni są zdania, że dzięki temu można porozmawiać z kandydatami i wybrać najlepszego. Inni jednak zwracają uwagę na fakt, że przez to może nastąpić wewnętrzna walka i rozproszenie.

Zarówno Aleksandra Kosiorek jak i Bartłomiej Ausen, bez względu na wybór kandydata, będą wzajemnie się wspierać w dalszej walce o fotel prezydenta.