Gdynia patronem honorowym projektu "Szkoła w Porządku" promującego zbiórkę odzieży w placówkach edukacyjnych

Program o nazwie „Szkoła w Porządku”, który jest skierowany do wszystkich placówek edukacyjnych oraz żłobków na terenie całego kraju, zdobył patronat honorowy miasta Gdynia. Pierwsze dni tego innowacyjnego projektu, który miały miejsce 19 lutego, odbywały się w Centrum Nauki Experyment.

Misją tego przedsięwzięcia jest dostarczenie do każdej jednostki edukacyjnej bezpłatnego narzędzia online. Dzięki temu będą one miały możliwość rozpoczęcia zbiórki niechcianej odzieży i akcesoriów, które następnie mogą przekształcić w fundusze na swoje potrzeby. Za każdy kilogram oddanej odzieży, placówka edukacyjna otrzymuje 1 złoty na swoją działalność.

Członkowie społeczności szkolnej, czyli uczniowie i ich rodzice, mogą korzystać z specjalnie stworzonych linków dla każdej zgłoszonej placówki. Pozwoli im to przekazywać zbędne tekstylia przez cały rok szkolny. Po zakończeniu wakacji, zebrane kilogramy tekstyliów zostaną przeliczone na środki finansowe, które trafią na konta żłobków, przedszkoli i szkół. Będą też mieli możliwość dowiedzenia się, jak oddane ubrania wpływają na redukcję śladu węglowego i zużycia wody poprzez wprowadzenie tekstyliów do obiegu i uniknięcie produkcji nowych rzeczy z surowców.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej programu „Szkoła w Porządku”, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.