Gdynia namawia do rejestracji samochodów elektrycznych. Czekają same profity!

Nie da się ukryć, że w Gdyni zawsze stawiano na nieszablonowe rozwiązania oraz ekologiczne funkcjonalności. Od początku stycznia uruchomiono specjalny program dla posiadaczy samochodów elektrycznych. Będziecie parkować za darmo!

Jednym z najważniejszych jest fakt, że prowadzący samochód elektryczny, mogą jeździć buspasem bez konieczności uzyskiwania specjalnych pozwoleń. Dodatkowa wartość dodana, to możliwość parkowania w strefie płatnego parkowania bez dodatkowych opłat. To szczególnie ważne, gdy właśnie w tych rejonach załatwiasz swoje codzienne sprawunki.

Aby cieszyć się z tych przywilejów, przede wszystkim należy zgłosić posiadanie tego typu samochodu w Zarządzie Dróg i Zieleni w Gdyni. Znacznie ułatwi to weryfikacje podczas potencjalnych kontroli w strefie płatnego parkowania. Warto dodać, że zgłoszenie to jest nie tylko dobrowolne ale i całkowicie bezpłatne.

Korzystając z samochodów elektrycznych nie tylko pomagasz chronić środowisko, ale i przyczyniasz się do zmniejszenia zanieczyszczenia w regionie.