Arka Gdynia ma nowego napastnika. Już kiedyś grał w ataku!

Chodzi o Mateusza Żebrowskiego, który po odejściu Mateusza Kuzimskim, stał się czołowym napastnikiem Arki Gdynia. Jak się okazuje, na tej pozycji grał już dwa i pół roku temu. Jednak ówczesny trener, rzadko go wystawiał właśnie w tym układzie. Teraz ma się to zmienić.

Kontrakt z Mateuszem Kuzimińskim został rozwiązany za porozumieniem stron. Grał on na pozycji klasycznej dziewiątki. Tworzył zgrany duet z Karolem Czubakiem, klasycznym napastnikiem z bardzo dobrą kondycją. Teraz pora na zmiany w Arce Gdynia.

Mateusz Żebrowski w Arce grał jako skrzydłowy lub wahadłowy. W meczach, na jakie puszczał go Dariusz Marzec, pokazywał, że świetnie czuje się właśnie na takiej pozycji. Jednak po odejściu Kuzimińskiego, okazuje się być jedyną alternatywą dla klasycznej dziewiątki. I wszystko wskazuje na to, że poradzi sobie doskonale.

Nie jest jeszcze przesądzone, czy Arka nie rozgląda się za nową dziewiątką. Nawet pozyskany w zimowym okienku transferowym, Luan Capanni, nie wydaje się klasycznym napastnikiem. Bliżej mu jednak do ofensywnego napastnika. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco.