Gdynia gospodarzem największych amatorskich mistrzostw tenisa w Polsce

Gdynia, jedno z najważniejszych miast na mapie polskiego tenisa, w sierpniu zamieni się w arenę rywalizacji najlepszych amatorskich tenisistów w kraju. W dniach od 11 do 16 sierpnia, korty Arki Gdynia przy ulicy Ejsmonda staną się miejscem zmagań o tytuł Mistrza Polski. Konkretnie chodzi o 39. edycję Narodowych Mistrzostw Polski TOP 2023, które są organizowane pod egidą Polskiego Związku Tenisowego i Tenis Open Polska.

Do wygrania jest atrakcyjna pula nagród – w sumie 70 tysięcy złotych. Z tego, 50 tysięcy przeznaczono na nagrody pieniężne za zwycięstwa w grach singlowych, natomiast pozostałe 20 tysięcy zostanie rozdane jako nagrody rzeczowe za sukcesy w kategoriach gier podwójnych.

Zawodnicy będą mogli rywalizować w wielu kategoriach wiekowych: zarówno w grach podwójnych kobiet i mężczyzn, jak i gier mieszanych. W gier podwójnych dostępne są kategorie: Open, Open Amator, 30+, 35+, 40+, 45+, 50+, 55+, 60+, 65+, 70+, 75+. Natomiast w grach mieszanych będą dostępne kategorie: Open, Open Amator, 30+, 40+, 50+, 60+, 70+.

Zasady rywalizacji w kategoriach singlowych przewidują walkę do dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu – rozegranie tzw. tiebreaka do zdobycia 10 punktów. Jeśli liczba zgłoszeń do poszczególnych kategorii wiekowych okaże się niewystarczająca, organizatorzy dopuszczają możliwość ich połączenia.

W trakcie mistrzostw zaplanowano także atrakcje dla uczestników turnieju. Jedną z nich będzie strefa YONEX – kort DEMO, gdzie każdy grający w turnieju będzie miał szansę przetestować dowolny model rakiety tej marki. Testujący będą mieli również szansę na zdobycie nagrody od YONEXA – codziennie odbędzie się losowanie spośród osób biorących udział w testach, a po czterech dniach przewidziane jest dodatkowe losowanie spośród wszystkich testujących.