Przesunięcie planów Enea Ironman Gdynia 2023 w obliczu kaprysów natury

W zaplanowanych na miesiące do przodu elitarnych zawodach Enea Ironman Gdynia, przewidziana strategia musiała zostać przejęta przez siłę natury. W niedzielę, 6 sierpnia 2023 roku, grupa organizacyjna podjęła decyzję o anulowaniu etapu pływackiego. W świetle zmiennych warunków pogodowych, umieszczenie zawodników, zobowiązanych do pokonania dystansu 3,8 km w burzliwych falach Zatoki Gdańskiej, stałoby się nieodpowiednie ryzyko dla ich zdrowia i zdolności życiowych. Niezniszczalna pogoda może nadal prowadzić do dodatkowych modyfikacji.

Nieuchronne siły natury wykorzystały swoją przewagę nad człowiekiem, co skłoniło gospodarzy nadchodzącej imprezy triathlonowej Enea Ironman Gdynia 2023 do przyjęcia najbardziej racjonalnego postępowania i odstąpienia od części pływackiej najdłuższego etapu wydarzenia. Sportowcy z globalnej sceny mieli zmierzyć się w Zatoce Gdańskiej na dystansie 3,8 km, ale niespokojne fale w połączeniu z deszczem ograniczającym pole widzenia dla personelu zajmującego się bezpieczeństwem stworzyłyby za duże zagrożenie.

Anulujemy sekcję pływacką Ironmana na pełnym dystansie. Zawody rozpoczną się o godz. 7 od wyścigu rowerowego, a następnie nastąpi sekcja biegowa. Apelujemy do uczestników, aby stosować się do prostych instrukcji naszego zespołu. Decyzje dotyczące wyścigu Ironman 70.3 zostaną podjęte później na podstawie prognozowanej sytuacji pogodowej i stanu wód. Wyrażamy wdzięczność za wasze zrozumienie i współdziałanie. Twoje bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze – powiadomiła grupa organizacyjna za pośrednictwem mediów społecznościowych.