Gdańsk: Groźne zderzenie tramwaju z samochodem. Kierowca w ciężkim stanie

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło na terenie Gdańska, gdzie doszło do kolizji pomiędzy tramwajem a samochodem osobowym. Mężczyzna kierujący samochodem marki dacia, znalazł się przygnieciony między pojazdem komunikacji miejskiej a słupem. W chwili, gdy strażacy przystąpili do jego ewakuacji, był przytomny. Po zdarzeniu został przewieziony do szpitala w krytycznym stanie. Na miejscu pracuje policja, która ustala okoliczności tego tragicznego wypadku.

Na ulicy Warszawskiej w Gdańsku, tuż przed godziną 11tej w piątek, miało miejsce niebezpieczne zderzenie między tramwajem a samochodem osobowym. Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku poinformowali o tym, że kierowca samochodu został uwięziony między tramwajem a słupem.

– Zrealizowaliśmy dostęp dla służb medycznych do poszkodowanego kierowcy i następnie przeprowadziliśmy jego ewakuację. Mężczyzna był przytomny i miał objawy wstrząsu – relacjonował bryg. Jacek Jakóbczyk, który jest rzecznikiem prasowym KM PSP w Gdańsku.

Informacje o stanie poszkodowanego podał bryg. Maciej Sapieha, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 w Gdańsku. Mężczyzna ma około 40 lat i jest w ciężkim stanie. Został przetransportowany do szpitala przez zespół ratowników medycznych.

Pasażerowie tramwaju, po zdarzeniu, samodzielnie opuścili pojazd. Na podstawie wstępnych informacji, nikt z nich nie odniósł obrażeń.