Ekstraliga rugby: Ogniwo Sopot, Lechia Gdańsk i Arka Gdynia zasila swoje szeregi na nadchodzący sezon

Kibiców rugby czeka emocjonujący okres, bowiem za nieco ponad tydzień rusza nowy sezon Ekstraligi. Kluby z Trójmiasta, w tym Ogniwo Sopot, Lechia Gdańsk oraz Arka Gdynia nie kryją swoich ambicji i mają na celu osiągnięcie jak najlepszych wyników. W tym celu podjęły decyzję o wzmocnieniu swojego składu, jednak nie obyło się też bez kilku pożegnań.

Ogniwo Sopot rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu pod wodzą nowego trenera. Po długim, 12-letnim okresie współpracy, klub pożegnał się z Karolem Czyżem. Jego miejsce zajął Thomas Fidler, który będzie tworzyć trenerski duet razem z Wojciechem Piotrowiczem – obaj będą pełnić funkcję grających trenerów. Ich głównym celem jest doprowadzenie drużyny do zdobycia złotego medalu. W ramach przygotowań do tego wyzwania, klub zdecydował się na wzmocnienie składu poprzez pozyskanie Jordana Tebbatta – reprezentanta Polski oraz zawodnika III linii młyna, który ostatnio był związany z angielskim klubem Sale FC Rugby.

Jak donosi Bartosz Olszewski, dyrektor Ogniwa Sopot, klub ma w planach pozyskanie jeszcze 2-3 rugbistów przed rozpoczęciem sezonu. Konkretnie są to zawodnicy, którzy mają na celu wzmocnienie I linii młyna i formacji ataku. Rozmowy są zaawansowane i dotyczą zawodników z trójmiejskiego rynku. Mimo to, klub nie wyklucza kolejnych transferów w przyszłości.