Ekstraliga rugby: Ogniwo Sopot i Juvenia Kraków triumfują w pierwszej kolejce

Ogniwo Sopot zainaugurowało sezon ekstraligi rugby wyjątkowo efektownym zwycięstwem, pokonując Budowlanych Łódź 79:21. Tym samym sopocianie wywalczyli sobie pozycję pierwszego lidera ligi. Z drugiej strony, Juvenia Kraków również zapisała na swoim koncie zwycięstwo za pięć punktów, z bonusem. Krakowianie, nazywani też „Smokami”, pokonali Lechię Gdańsk 34:15 na jej własnym terenie.

Trener Juvenii, Konrad Jarosz, nie ukrywał swojego zadowolenia po meczu. Jak mówił, jego drużyna zasłużyła na ogromne brawa za zdobycie bonusowego punktu. W pierwszym czasie gry realizowaliśmy wszystkie założenia i skutecznie zneutralizowaliśmy Lechię w dyktowanych przez nas młynach. Mimo że w drugiej połowie zabrakło nam nieco rytmu, Jarosz jest przekonany, że to tylko kwestia początku sezonu. Z optymizmem patrzy w przyszłość przewidując, że gra jego zespołu będzie z meczu na mecz coraz bardziej płynna i będą regularnie punktować.

Również inne mecze inauguracyjnej kolejki ekstraligi rugby dostarczyły sporo emocji. Nowicjusza ligi – Edach Budowlani Lublin – udało się pokonać Arkę Gdynia 28:21. Natomiast Orkan Sochaczew wygrał z Awentą Pogoń Siedlce wynikiem 47:26.