Ekspertyza po pożarze w trakcie budowy hali sportowej w Gdyni

Działania mające na celu ustalenie przyczyn oraz ocenę szkód, które nastąpiły po pożarze nowo powstającej hali sportowej przy ulicy Morskiej w Gdyni, są w toku. Czekamy na rezultaty przeprowadzonych ekspertyz, które pozwolą określić, kiedy ekipa budowlana będzie mogła wrócić do swoich obowiązków.

Przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dokonał oceny stanu inwestycji i przekazał dla firmy Budrem-Rybak, która jest odpowiedzialna za realizację tego projektu, swoje rekomendacje oraz możliwe kroki do podjęcia na terenie budowy. Decyzje zależą od finalnej diagnozy – co będziemy musieli wymagać od wykonawcy jako inwestor oraz jak szybko prace będą mogły zostać wznowione na płycie hali. Również dopiero po otrzymaniu wyników tych badań, będziemy mogli dokładnie określić, z jakim opóźnieniem musimy się liczyć i kiedy można spodziewać się zakończenia budowy obiektu. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo na placu budowy spoczywa na wykonawcy.

Szkody powstałe w wyniku pożaru zostaną pokryte albo z ubezpieczenia, które posiada wykonawca, lub przez te podmioty, które są odpowiedzialne za powstanie pożaru. Nie będą one pokrywane ze środków budżetu miasta. Policja i prokuratura prowadzą śledztwo mające na celu ustalenie przyczyn oraz okoliczności zdarzenia. Po otrzymaniu wyników ekspertyz biegłych oraz kolejnych wskazówek od organów państwowych, przedstawiciele miasta spotkają się z wykonawcą, by podjąć decyzje dotyczące dalszych działań w zakresie budowy hali.