Doszło do osunięcia gruntu na trasie S6 pod Gdynią

Podczas nocnej pory z 24 na 25 grudnia 2023 roku, doszło do nieoczekiwanego zjawiska geologicznego w Chwaszczynie nieopodal Gdyni. Ziemia ze skarpy przesunęła się, blokując jeden z pasów jezdni na trasie S6. Pomimo że sytuacja spowodowała utrudnienia, nie spowodowała żadnych szkód ani ofiar. Wszystkie problemy powiązane ze zwężeniem dróg w tym obszarze zostały rozwiązane około godziny 10 rano w poniedziałek świąteczny.

Tuż przed drugą w nocy w dniu 25 grudnia 2023 roku, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad została powiadomiona o osunięciu ziemi na jednym z pasów ruchu na trasie S6 w pobliżu Chwaszczyna. Choć incydent nie przyniósł ze sobą żadnych zniszczeń czy poszkodowanych osób, wymagał jednak interwencji służb drogowych. Jeden z pasów jezdni na odcinku drogi między węzłami Koleczkowo a Gdynia Wielki Kack został zablokowany, co sprawiło, że ruch odbywał się tylko jednym pasem.

Służby drogowe przekazały informację, że prace związane z usuwaniem utrudnień mogą potrwać do godziny 12 w świąteczny poniedziałek. Wszystko jednak udało się przywrócić do normalności już około godziny 10 rano tego samego dnia.