49-latek śmiertelnie potrącony przez pociąg w Gdyni – szczegóły tragicznego zdarzenia

W Gdyni, mieście położonym w województwie pomorskim, doszło do dramatycznego zdarzenia na torach kolejowych. W sobotę, 30 grudnia 2023 roku, o godzinie 22:40, pociąg potrącił 49-letniego mężczyznę. Niestety, mimo natychmiastowej pomocy, nie udało się uratować jego życia. Śledczy już rozpoczęli dochodzenie w tej tragicznej sprawie.

Pod koniec roku, Gdynia przeszła przez chwilę niepokoju, spowodowaną tym nieszczęśliwym wypadkiem na przejeździe kolejowym przy ulicy Puckiej. Jak podaje rzeczniczka prasowa gdyńskiej policji, podkomisarz Jolanta Grunert w rozmowie z PAP, 49-latek przechodził przez tory w miejscu, gdzie nie jest to dozwolone i został potrącony przez nadjeżdżający pociąg. Maszynista był trzeźwy w momencie zdarzenia, ale nie jest jasne, czy miał możliwość reakcji. Na te i inne pytania odpowiedź powinno przynieść śledztwo.

Podkomisarz Grunert dodatkowo informuje, że na miejscu wypadku pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki, działając pod nadzorem prokuratora. Ciało 49-latka zostało przewiezione do zakładu medycyny sądowej w celu wykonania sekcji zwłok, na polecenie prokuratury. Pragniemy przekazać wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich zmarłego. Informacje o dalszym toku zdarzeń będziemy przekazywać na bieżąco. W tym miejscu policja apeluje także o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych – zarówno do kierowców, jak i pieszych.