Dołącz do wspólnego sprzątania plaży w Orłowie

Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich, mieszkańcy, turyści i cała reszta, którym zależy na czystych plażach zaproszeni są do udziału w kolejnej edycji akcji “Mój Bałtyk”. 

Zbliża się kolejna odsłona projektu „Mój Bałtyk”, czyli akcji organizowanej przez „Dziennik Bałtycki”, przy wsparciu wielu partnerów, m.in. Portu Gdańsk oraz Centrum Handlowego “Klif”.

Akcja odbędzie się tym razem w czwartek, 15 września 2022 roku o godzinie 10:00. Jak pokazały poprzednie akcje sprzątania nadmorskich terenów, trójmiejskie kąpieliska i plaże są w fatalnym stanie po każdym letnim sezonie. Wielu ludzi nie myśli o ekologii na wakacjach, dlatego ważne jest, aby nawet na urlopie myśleć o przyrodzie. Co roku worki wolontariuszy wypełniają się plastikowymi i szklanymi butelkami, puszkami, siatkami, niedopałkami papierosów oraz mnóstwem innych śmieci. Podczas sprzątania plaży na Stogach w Gdańsku w czerwcu 2022 roku, jeden z uczestników akcji wśród wydm znalazł nawet telewizor!

Warto dodać, że akcja „Mój Bałtyk” to nie tylko doskonała okazja do tego, aby zrobić coś dla społeczeństwa, a zwłaszcza dla natury, ale także świetny moment do aktywności fizycznej i poznania nowych ludzi. To również świetna rozgrzewka dla uczniów, którzy dopiero rozpoczęli rok szkolny. 

Dowiedz się, jak praktykować aktywność fizyczną. 

Miejmy nadzieję, że wpajanie najmłodszym postaw proekologicznych będzie w przyszłości skutkować ogromną poprawą w tej dziedzinie.