Dobre materace do spania w Gdyni – jak poprawić jakość swojego snu?

Uczucie wyspania oraz brak bólu w poszczególnych odcinkach kręgosłupa o poranku jest marzeniem każdego człowieka. Sen jest bardzo ważną życia, dlatego przygotowanie sobie najlepszych warunków do odpoczynku pozwala na poprawę jego przebiegu. Zdaniem specjalistów zajmujących się badaniem snu, kluczowym czynnikiem poprawiających jakość odpoczynku jest właściwie dobrany materac. Jakie modele wpływają na poprawę higieny snu?

Rodzaj materacy – jaki model wybrać?

Podłoże, na którym człowiek układa się do snu, w dużej mierze przyczynia się się do jego efektywności. Zadaniem materaca jest zapewnienie właściwego podparcia dla całego ciała i kręgosłupa, dzięki czemu może ono odpoczywać w naturalnej, swobodnej pozycji. Taki odpoczynek wpływa na usuwanie napięć mięśniowych, które są przyczyną bólu kręgosłupa oraz przewlekłego zmęczenia. Wysokiej klasy podłoża, które są polecane przez fizjoterapeutów oraz zadowolonych użytkowników można znaleźć w ofercie marki Hilding Anders, na stronie materacegdynia.eu. Warto wiedzieć, że marka Hilding oferuje swoje wyroby również pod prywatnymi nazwami dystrybutorów, jak Sleepmed, FitSleep, Pan Materac czy Senpo.

W ofercie producenta można znaleźć podłoża o różnym wypełnieniu, co umożliwia dopasowanie właściwości modelu do swoich osobistych potrzeb. Materace piankowe oferowane przez markę Hilding wyróżniają się konstrukcją złożoną z certyfikowanych blatów piankowych o właściwościach:

  • wysokoelastycznych, na przykład w modelu Boogie, który pozwala na uzyskanie najlepszego podparcia ciała w trakcie odpoczynku,
  • termoregulacyjnych, na przykład w modelu Rumba, który reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje powierzchnię podłoża do obranej pozycji do snu. Model Rumba, po przejściu restrykcyjnych testów został uznany jako materac wykazujący prozdrowotne korzyści dla użytkowników, dlatego został odznaczony certyfikatem wyrobu medycznego.

Innym rodzajem materacy są podłoża sprężynowe. Marka Hilding do ich budowy wykorzystuje nowoczesne systemy sprężyn, które są znacznie bardziej wytrzymałe niż tradycyjne sprężyny, do niedawna wykorzystywane do produkcji materacy. Zarówno podłoża konstruowane w oparciu o sprężyny bonnelowe, jak i MultiPocket wyróżniają się działaniem o zwiększonej sprężystości punktowej, która zapewnia maksymalnie komfortowy sen. Równomierne rozlokowanie sprężyn oraz rozróżnienie siedmiu stref twardości, na przykład w materacu Hilding Flamenco gwarantuje odprężenie każdego odcinka kręgosłupa o poranku. Możesz zobaczyć ten materac na abcsnu.pl, gdzie dostępne są również inne modele z wypełnieniem sprężynowym.

Twardość materaca – czy wpływa na jakość snu?

Komfort snu, jak i jego niezakłócony przebieg zależy również od twardości podłoża. To parametr, który określa stabilność konstrukcji materaca po ułożeniu się do spania. Twardość materaca jest określana literą H z cyfrą, gdzie H1 jest modelem miękkim, H2 oraz H3 średniotwardym, natomiast H4 – twardym. Twardość dobierana jest ściśle do wagi użytkowników. Modele miękkie dedykowane są dzieciom oraz nastolatkom, materace średniotwarde osobom o wadze do 80 kg i parom, natomiast podłoża twarde przeznaczone są dla użytkowników, których waga jest większa niż 100 kg.

Odpoczynek na zbyt miękkim podłożu prowadzi do powstania nienaturalnych wygięć kręgosłupa, czego konsekwencją jest ból pleców i potęgowanie napięć mięśniowych. Z kolei zbyt twarde podłoże sprawia, że ciało podpierane jest jedynie w wybranych miejscach, a nie na całej długości osoby śpiącej. Właściwie dobrana twardość podłoża z pewnością poprawi higienę snu i umożliwi spokojny, wartościowy odpoczynek.