Do portu wpływa kolejny mega-kontenerowiec o ładowności 24 188 TEU: OOCL Gdynia

Dnia 11 października, w atmosferze wielkiej uroczystości, OOCL (Orient Overseas Container Line Ltd.), hongkoński armator, nadał nazwę swojemu najnowszemu kontenerowcowi o gigantycznej ładowności – 24 188 TEU. OOCL Gdynia, jak nazwano statek, jest już szóstym ekologicznym kolosem tego typu w kolekcji firmy. Kontenerowiec ten, podobnie jak jego poprzednicy, zasili światową flotę jako kolejne polonicum.

Chrzest nowego statku OOCL Gdynia odbył się na terenie Dalian COSCO KHI Ship Engineering Co. Ltd. (DACKS), stoczni częściowo należącej do japońskiej korporacji Kawasaki Heavy Industries. Statek ten ma numer budowy DE094 i jest szóstym z dwunastu zleconych przez chińską firmę w 2020 roku jednostek morskich klasy 24 000 TEU, wyznaczających nowe standardy przyjaźni dla środowiska.

Z raportów wynika, że OOCL Gdynia jest już trzecim statkiem z serii bliźniaczych jednostek. Jego starszymi braćmi są OOCL Piraeus oraz OOCL Felixstowe, które zostały przekazane armatorowi odpowiednio w maju oraz sierpniu tego samego roku.

Oficjalny komunikat armatora informuje, że podczas ceremonii nadania nowemu statkowi imienia, OOCL miał zaszczyt gościć osobistości świata biznesu. Działający na stanowisku dyrektora generalnego działu infrastruktury logistycznej Sumitomo Corporation oraz dyrektora ds. korporacyjnych, pan Takashi Yanai, był gościem honorowym uroczystości. Rola matki chrzestnej przypadła w udziale pani Yoshiko Yanai, matce pana Takashi Yanai, która nadała imię i błogosławiła nowemu statkowi.