zlot-yachtow

Do gdyńskiego portu przycumowały klasyczne jachty

9 października w Gdyni pojawiło się kilkadziesiąt klasycznych jednostek pływających, które przybyły na XII Zlot Jachtów z Duszą „Próchno i Rdza”. W sobotę wszystkie jachty w ramach parady morskiej wyruszyły wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego w kierunku Sopotu, aby dopłynąć do sopockiego molo, a następnie powrócić do gdyńskiego portu.

Zlot jachtów klasycznych „Próchno i Rdza” w Gdyni trwał w sobotę i niedzielę (9 i 10 października), prezentując mieszkańcom miasta wspaniałe jednostki skonstruowane z drewna i stali. Parada jachtów rozpoczęła się w samo południe, a swój początek miała w gdyńskiej marinie. Posuwając się wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego, jachty przepływały obok plaż w Śródmieściu, Redłowie i Orłowie, gdzie mieszkańcy mogli podziwiać długi sznur przepięknych oldtimerów kierujących się w stronę Sopotu.

Koncerty szantowe i zwiedzanie jachtów

W ramach zlotu „Próchno i Rdza” dla miłośników klasycznych pływaków przygotowano też wiele innych atrakcji, wśród których znalazły się m.in. występy na żywo w postaci koncertów szantowych Kamila Badziocha. Występy odbywały się na scenie koncertowej ustawionej na jednym z największych jachtów gdyńskiego zlotu.

Podczas weekendu jachtowego nie zapomniano również o lądowych miłośnikach zabytkowych wehikułów. Wszystkie jachty można było obejrzeć z bliska, a nawet wejść na pokład, zwiedzić ich wnętrze i pstryknąć sobie pamiątkowe zdjęcie. Ponadto, podczas zwiedzania właściciele jachtów i członkowie załogi opowiadali zwiedzającym przygody, jakich doświadczyli na otwartych morzach.