Czarujące Święto Morza 2023 w Gdyni

W dniach od 16 do 25 czerwca 2023 roku, Gdynia zatopiona zostanie w morskiej atmosferze! W trakcie tej niezwykłej imprezy będzie można podziwiać różnorodne jednostki pływające, takie jak żaglowce czy jachty, które wezmą udział w Paradzie Świętojańskiej. Jednak to nie wszystko – na uczestników czekają także liczne atrakcje na lądzie. Jak co roku, Święto Morza dostarczy mnóstwo wspaniałych wrażeń!

Święto Morza 2023 będzie obchodzone zarówno na morzu, jak i w licznych instytucjach kulturalnych oraz muzeach, placówkach edukacyjnych wyższych uczelni, a także w innych miejskich przestrzeniach plenerowych związanych z morską duszą Gdyni. Organizacja tego święta ma swoje korzenie jeszcze w przedwojennych czasach – pierwsza edycja tego wydarzenia miała miejsce w roku 1932. Niestety, po zakończeniu II wojny światowej tradycja ta została przerwana, jednakże udało się ją przywrócić dopiero 81 lat później – w roku 2013. Od tego momentu, Gdynia każdego roku ożywa morskimi barwami podczas Święta Morza, które nawiązuje do dawnych, przedwojennych obchodów.

W tegorocznej edycji, równie jak w poprzednich latach, uczestnicy będą mogli cieszyć się zarówno morskimi widowiskami, jak i lądowymi atrakcjami. To doskonała okazja dla miłośników żeglarstwa oraz osób związanych z morzem, aby świętować swoją pasję w niezwykłym otoczeniu Gdyni. Nie przegap tego niepowtarzalnego wydarzenia i dołącz do niesamowitej atmosfery Święta Morza 2023!